RIESEN

Vi ser fram emot dina frågor och förslag! Använd vårt kontaktformulär för att skicka Storck ett meddelande eller ta en titt på våra FAQ; svaren på några av de vanligaste frågorna finns här.

FAQ

Innehåller RIESEN ingredienser av animaliskt ursprung?

De enda ingredienserna av animaliskt ursprung vi använder för att producera RIESEN är mejeriprodukter.

Innehåller RIESEN alkohol?

Vi använder inte alkohol som en ingrediens. Enligt dagens recept kan vi också säkra att ingen av ingredienserna innehåller alkohol.

Är RIESEN glutenfri?

Storck RIESEN är i princip glutenfri. Glutenhalten är så minimal att RIESEN uppfyller både de lagliga och tyska Celiac Society (DZG) standarderna för glutenfri mat.

Kontakta

Obligatoriska fält är märkta med

Information om produktklagomål

Kundernas åsikter är mycket viktiga för oss. För att vi skall kunna handlägga din reklamation ber vi dig att spara den aktuella artikeln plus förpackningen. När ditt e-postmeddelande har kommit oss tillhanda kontaktar vi dig och beskriver vad som händer härnäst.